Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej
Koło p.w. św. Antoniego w Padwi Narodowej

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Koło w Padwi Narodowej powstało na mocy uchwały Walnego Zgromadzenia Członków Założycieli Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej w dniu 27 listopada 2012 roku. W walnym zgromadzeniu uczestniczyło 17 członków.
     Powstanie Stowarzyszenia było potrzebą chwili czasu, gdyż wielu z nas dostrzegało pogłę­biający się kryzys i zubożenie w rodzinach. Stowarzy­szenie, choć jest organizacją świecką ma stałe oparcie w Kościele. Asystentem z nadania Kurii Biskupiej jest Ks. prob. Janusz Filarowski. Powstał również Wolontariat, który działa w szerokim znaczeniu pomocy na rzecz rodzin, dzieci i młodzieży oraz osobom samotnym, chorym. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji promuje rodzinę i życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Wokół tych wartości prowadzi swą działalność statutową.
Działalność Stowarzyszenia prze­jawia się w różnych formach pomocy rodzinie, spotkaniach integracyjnych. Organizowanie dla dzieci i młodzieży wyjazdów na kolonie i obozy, organizacja pielgrzymek dla członków SRK i rodzin katolickich, wyjazdy i spotkania z członkami innych stowarzyszeń.
Koło Parafialne SRK w Padwi Narodowej  liczy obecnie 52 człon­ków,
z których wielu bierze czynny udział w pracach podejmowanych przez Zarząd Główny Koła Stowarzysze­nia. Stowarzy­szenie wspiera na miarę swoich możliwości działalność cha­rytatywną w naszej gminie. Członkowie stowa­rzyszenia przez swą działalność i życiową postawę dają świadectwo nie tylko pomocy ale i głoszenia prawdy, w której osadzo­ne są świętość życia
i moralność ro­dziny chrześcijańskiej.

Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Koło w Padwi Narodowej

Prezes – Helena Surowiec
Wiceprezes – Jan Uzar
Skarbnik – Cuber Zofia
Sekretarz – Beata Niezgoda
Członek Zarządu – Piotr Kmuk
Członek Zarządu – Ryszard Zaskalski

Opiekun Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – Ks. Proboszcz Janusz Filarowski

Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Koło w Padwi Narodowej.

Płaza Kazimiera

Popiołek Justyna