Koło Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego
w Sandomierzu

Jednym z podstawowych celów działania Koła Przyjaciół WSD jest modlitwa w intencji społeczności Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu i niesienie jej pomocy finansowej. Działające przy naszej Parafii Koła Przyjaciół WSD troszczy się o powołania kapłańskie, wspierając je modlitwą. Członkowie Stowarzyszenia składają również dobrowolną ofiarę pieniężną na cele Seminarium Sandomierskiego. W swoich modlitwach pamiętają także o kapłanach, którzy pracowali i pracują w naszej Parafii oraz
o kapłanach z niej pochodzących. Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby, które pragną wspomagać WSD w Sandomierzu i troszczyć się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. Przystąpienie do Koła Przyjaciół jest możliwe po wypełnieniu deklaracji członkowskiej.

Przedstawiciele tej grupy duszpasterskiej mają swoje spotkanie w każdy I czwartek miesiąca, kiedy to gromadzą się na wieczornej Mszy św., podczas której modlą się za kapłanów i o nowe powołania, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej oraz za społeczność WSD w Sandomierzu. Po zakończeniu Eucharystii gromadzą się wraz ze swoim opiekunem – ks. wikariuszem na spotkaniu formacyjnym.
W miarę swoich możliwości goszczą w seminarium w Dzień Otwartej Furty, spotykają się wymieniając doświadczenia na dorocznych spotkaniach zarządów Kół i spotkaniach opłatkowych oraz otrzymują regularnie pismo redagowane przez alumnów pt. „Powołanie”. Trzeba nadmienić, iż z kolei społeczność seminaryjna pamięta o swych dobroczyńcach w codziennej modlitwie, a przede wszystkim - każda środowa Msza św. w Seminarium odprawiana jest w intencji żywych i zmarłych członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD.

W naszej Parafii obecnie do Koła Przyjaciół WSD
w Sandomierzu należy 15 osób. Są to :

1. Janina Grzych – prezes
  2. Władysława Biduś