Niedziela Palmowa 2020 – ogłoszenia parafialne

wielki tydzien   unnamed

Drodzy Bracia i Siostry.

Wielki Tydzień 2020 roku wprowadza nas w tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Przeżywamy go w nadzwyczajnej sytuacji epidemii. Poczuwając się do odpowiedzialności za drugiego człowieka i chroniąc zdrowie i życie bliźnich i swoje duchowo przeżywamy wszystkie uroczystości religijne Triduum Paschalnego i Wielkanocy, które będą celebrowane i transmitowane przez radio, internet czy telewizje.

Prosimy o stosowanie się do poleceń GIS i rozporządzeń Kościoła. Uczestnicząc duchowo w naszych „Kościołach Domowych”. Możemy przyjmować Komunię w sposób duchowy wzbudzając akt wiary, miłości i pragnienia / krótka modlitwa i akty strzeliste /.

W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego błogosławią pokarmy w naszych domach rodzice, czy dziadkowie / zobacz poniższy tekst /.

Przypomina się, że spowiedź wielkanocna to czas do 7 czerwca br. / o sakramentach świętych, spowiedzi, akcie żalu doskonałego zob. Ogłoszenia Nadzwyczajne /.

W Wielki Piątek / od 20.00 do 22.00 / i Wielką Sobotę / od 9.00 do 16.00 / można krótko pomodlić się w kruchcie kościoła przed Najświętszym Sakramentem zachowując ograniczenie do 2 osób / jeśli rodzina to 5 osób/ i modlitwy Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo..Chwała Ojcu..i św. Antoni i Bartłomieju...Pozwólmy innym też chwilę się pomodlić, nie żyjmy tylko dla siebie. Zachowujemy przed kościołem odległość od siebie 5 mb.

W Wielką Sobotę można nabyć przed kruchtą świątyni baranki wielkanocne / ofiary można złożyć do skarbony św. Antoniego w kruchcie /.

Łamanie zakazów podczas epidemii jest naruszaniem piątego przykazania, w którym jesteśmy obowiązani dbać i strzec życia innych i własnego – podkreślił prymas Polski abp Wojciech Polak. Poprosił też wiernych, aby "święta życia" spędzili w domach i nie czynili z nich "świąt śmierci"...żadne nasze pragnienia, nawet najświętsze i najgłębsze, nie mogą być pragnieniami niezgodnymi z naszą ludzką naturą, która ma się kierować tym, co rozumne i co jasne….żadne nasze pragnienia, nawet najświętsze i najgłębsze, nie mogą być pragnieniami niezgodnymi z naszą ludzką naturą, która ma się kierować tym, co rozumne i co jasne...pokusa, żeby nie słuchać zakazów, które są, żeby je łamać, żeby mówić 'nic mi się nie stanie', jest pokusą przeciwko naszemu człowieczeństwu" i jest naruszeniem przykazania Dekalogu” – mówi prymas Polski.

Niech wiara umacnia się w naszych sercach, naszych rodzinach. Polacy zawsze w trudnych czasach jednoczyli się i byli odpowiedzialni. Pozostańmy w domach, pomagajmy starszym i chorym zachowując bezpieczeństwo innych i swoje.

Modlimy się codziennie sprawując Mszę św. za całą parafię i wszystkie rodziny / nieraz z bólem i napływającymi do oczu łzami /.

Życzymy Wam Bracia i Siostry wiele łask Bożych. Niech Jezus Chrystus, który umarł na krzyżu i zmartwychwstał błogosławi Wam na ten trudny czas zarazy i da światło nadziei na lepszy świat w miłości, sprawiedliwości i pokoju, bez grzechu i bez epidemii. Św. Antoni z Padwy miej nas w swojej opiece.

Niedz. Palmowa 2020 ks.prob. Janusz