Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię „ ..myśl ze Środy Popielcowej

nawracajcie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Bracia i Siostry pokazaliście wielką odpowiedzialność naszej społeczności parafialnej. To jest wielka troska o drugiego człowieka, to jest realizacja przykazania miłości Boga i bliźniego.To jet też posłuszeństwo Kościołowi, który ze względu na pandemie i zalecane zasady GIS wzywa nas do odpowiedzialności za zdrowie i życie bliźnich i nas samych. Wszyscy chcielibyśmy, aby być w świątyni, ale jest to na razie niemożliwe z wiadomych powodów. Razem z ks. Damianem modlimy się codziennie o Miłosierdzie Boże nad światem i za wszystkie rodziny naszej parafii. Mieszkania Waszych rodzin stają się w obecnej dobie "Kościołem Domowym", w którym żyjecie i się modlicie łącząc się przez środki przekazu z Kościołem lokalnym i powszechnym.  Uzbroicie się w dobroć, cierpliwość, wyrozumiałość a nade wszystko w miłość Chrystusową.

ks.Janusz

Bracia i Siostry w Chrystusie!

Wiem, że wszystkim nam jest ciężko, przeżywamy trudne chwile. Ale Chrystus jest z nami również na naszej obecnej drodze życia. Nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia.
Ludzie często trafnie odczytują znaki czasu / pożar Bazyliki Notre Dame we Francji, trzęsienie ziemi we Włoszech, pandemia... /. Jest to bowiem rodzaj Bożego wołania o opamiętanie ludzkości ! To nie oznacza, że już się zbliża dosłownie koniec świata!

Ludzie żyją tak, że trzeba ich upominać językiem mocnym, zarówno upominać językiem zdarzeń i językiem słów! Może nie rozumiemy wszystkiego, bo są to rzeczy bardzo trudne i czasem niepojęte.

Grzech jest straszną rzeczywistością, skoro Bóg chciał, aby Jego Syn odkupił, odpokutował grzech człowieka przez tak okrutny sposób - śmierć na krzyżu.

Ile w naszym życiu grzechów, oszczerstw, zazdrości, plotek, egoizmu, „wiary” na pokaz …Zacznijmy się modlić, szczerze, ufnie. Odstąpmy od naszych grzechów. Szczerze się nawróćmy, nie chwilowo pod wpływem emocji, bojaźni, ale całym sercem z miłości do Boga. Pokutujmy i prośmy o Miłosierdzie Boga nad światem.

Klęski, trudne wydarzenia są wołaniem do każdego z nas: „Opamiętaj się, bo do czegoś innego jesteś przeznaczony”.

Nie żyjemy dla siebie, ale dla Boga. Nabierzcie więc odwagi, nie lękajcie się!

Każdy z nas ma w ręku „bilet do nieba”. Ważne jest, aby w życiu ziemskim go nie stracić. Pamiętajmy w tym ciężkim czasie o słowach Jezusa:

„ To Wam przykazałem, abyście się wzajemnie miłowali”.

Niech to nam na dzisiejszą niedzielę wystarczy. Św. Antoni z Padwy módl się za nami. Zaufajmy Panu Bogu ! Amen, czyli niech się tak stanie.

Padew 16 marca 2020 roku.